Viena geriausiai žinomų netradicinės medicinos šakų yra akupunktūra. Akupunktūra, refleksoterapija – tai gydymo būdas, kurio metu ypatingai plonos specialios įvairių ilgių adatos yra duriamos į biologiškai aktyvius taškus. Akupunktūros ištakos – Kinijoje, kur ji pradėta taikyti daugiau nei prieš 5000 metų ir yra itin svarbi tradicinės kinų (dar vadinamos Rytų) medicinos dalis.

Šiandien šis metodas yra populiarus ir Vakarų pasaulyje. Vakarų šalyse daug diskutuojama apie akupunktūros veikimo mechanizmą, efektyvumą. Vienais atvejais teigiama, kad akupunktūra neturi jokio poveikio, kitais – kad poveikis yra toks, kiek žmogus tiki, dar kitais – kad akupunktūra veikia refleksiškai, taip pat skatina biologiškai veiklių medžiagų išsiskyrimą, daro įtaką elektromagnetinio lauko pokyčiams.

Pripažįstama, kad nėra vienos teorijos, visiškai paaiškinančios akupunktūros veikimo mechanizmą.

Kaip atliekama akupunktūra?

Prieš procedūrą akupunktūros gydytojas atlieka išsamią konsultaciją, išsiaiškina paciento sveikatos būklę, nusiskundimus, įvertina galimus gydymo metodus. Procedūros metu į dezinfekuotos odos paviršių įterpiamos plonos adatėlės  tam tikruose taškuose, kurie susiję su konkrečiais organais ar sistemomis. Tai padeda skatinti energetinį balansą ir skatina organizmo savireguliacines galias.

Kokias sveikatos problemas galima gydyti akupunktūros pagalba?

Akupunktūra yra efektyvi gydant asmenis, kuriuos vargina:

  1. Skirtingos kilmės skausmai
  2. Nemiga, stresas, nerimas, depresija, nuovargis
  3. Migrena, galvos skausmai
  4. Arterinė hipertonija, vegetodistonija
  5. Kvėpavimo sutrikimai
  6. Alerginiai susirgimai, odos ligos, rinitas, šienligė
  7. Ginekologinės ligos (priešmenstruacinis sindromas, amenorėja)
  8. Viršsvoris (gerina metabolizmą)
  9. Urologiniai sutrikimai
  10. Odos, plaukų, nagų būklės problemos

Akupunktūros pagalba galima stiprinti imunitetą, gerinti kraujo ir limfos apykaitą, stimuliuoti kolageno išsiskyrimą, stangrinti veido odą, gerinti veido ir kaklo raumenų tonusą. Kursas 12-15 procedūrų. Procedūros trukmė 30 min- 1 h

Kokias atvejais nerekomenduojama akupunktūra?

  1. Neseniai atliktos veido procedūros, pvz.: botulino injekcijos
  2. Ūmi hipertenzinė būklė
  3. Hemofilija ar kiti kraujavimo sutrikimai
  4. Alergija metalui (nerūdijančiam plienui)
  5. Neutropenija
  6. Trombocitopenija
  7. Limfedema po limfmazgių pašalinimo
  8. Odos vėžys

Dažniausiai Užduodami Klausimai (DUK)

Ne, procedūra neskausminga. Dauguma pacientų jaučia tik lengvą diskomfortą arba niežėjimą procedūros metu.

Sesija gali trukti nuo 30 iki 60 minučių, priklausomai nuo individualių poreikių ir būklės.

2010 m. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) pripažino akupunktūrą žmonijos turtu bei įtraukė šį metodą į Neįkainojamo kultūrinio paveldo sąrašą.

Akupunktūra yra giliai šaknimis įsitvirtinusi terapinė praktika, kuria gali pasinaudoti tie, kurie siekia natūralios ir holistinės sveikatos palaikymo. “Grožio ir sveikatos klinika” Vilniuje yra pasiryžusi teikti aukščiausios kokybės paslaugas šioje srityje, padedant pacientams pasiekti harmoniją ir gerovę savo kūne bei sieloje.

Klinikoje akupunktūrą atlieka:

  • gydytoja Nadja Gircis Satyro- daugiametę patirtį turinti gydytoja, medicininės akupunktūros specialistė, akupunktūros dėstytoja, Lietuvos akupunktūros asociacijos narė
  • licencijuota akupunktūros specialistė, medicinos biologė gyd. Sandra Kareivienė
  • medicinos gydytojas, manualinės terapijos specialistas Gija Amkoladze. Gydytojas dažnai derina akupunktūrą su manualine terapija geriausiems rezultatams pasiekti.

Jūsų Specialistas